Холтерівське моніторування є функціональним методом діагностики, при якому обстежується серцево-судинна система. Метод було названо честь його творця – Нормана Холтера. З його допомогою виконується безперервна реєстрація динаміки серця на ЕКГ. Для цього на пояс пацієнту кріпиться портативний прилад (холтер). Даний метод діагностики забезпечує можливість відстежувати навіть найменші зміни у роботі серця та контролювати артеріальний тиск людини протягом усього дня в умовах її природної активності.
Мета холтерівського моніторування
Добове моніторування по Холтеру слід проводити, якщо пацієнт зацікавлений у отриманні об'єктивної інформації про роботу його серця.
Також добове холтерівське моніторування серцевого ритму рекомендується проводити, коли показники ЕКГ у нормі, але людина відчуває болючі відчуття та тимчасові порушення ритму серця, що відбуваються епізодами і не завжди виявляються на прийомі у лікаря.
Метод Холтера визначає будь-які порушення в серцевій діяльності протягом доби, які неможливо виявити при кардіологічному діагностуванні іншими методами. Таким чином лікар отримує можливість проаналізувати відомості про роботу серця під час сну, а також у періоди різної активності пацієнта при неспанні.
Добове холтерівське моніторування серцевого ритму дозволяє оцінити кровопостачання серцевого м'яза, частоту, послідовність скорочень.
Завдяки діагностиці можна визначити і своєчасно запобігти розвитку різних патологій серцево-судинної системи, наприклад, таких, як:
-
аритмія (порушення серцевого ритму);
-
стенокардія;
-
гіпертонія (підвищення або зниження артеріального тиску);
-
ішемічна хвороба серця.
Слід звернутися до кардіолога для проведення добової діагностики Холтера, якщо людина відчуває:
-
постійні або епізодичні болі в серці, що з'являються раптово або за певних фізичних навантажень;
-
біль і тяжкість у грудях;
-
ранкову слабкість, сонливість упродовж дня;
-
задишку;
-
відхилення у роботі серця при емоційних навантаженнях.
Крім того, моніторування здатне надати більш детальну інформацію:
-
про локалізації ішемії;
-
взаємозв'язку прояву стенокардії, а також безсимптомної ішемічної хвороби серця із змінами показників ЕКГ та умовами виникнення патологій;
-
характері зміщення та напрямку ST-Т під час нападів стенокардії.
Добове моніторування серця – інформативний та високоточний метод діагностики, який дозволяє отримати велику кількість даних про стан здоров'я пацієнта.