Залишіть заявку на сайті і ми зв'яжемося з вами найближчим часом! | Запис онлайн |
Для підвищення ефективності терапії хвороб органів дихання застосовується комплексний підхід. З цією метою одночасно з медикаментозними препаратами пацієнтам призначають фізіопроцедури, серед яких інгаляції. Завдяки їм досягається швидка лікувальна дія з використанням відносно невеликих доз лікарських препаратів при значному зменшенні негативного системного ефекту.
Що є інгаляцією
Під інгаляцією (інгаляційною або небулайзерною терапією) мають на увазі лікувально-профілактичну процедуру, яка полягає в цілеспрямованому вдиханні пари, що містить певні лікарські препарати. Під час неї відбувається інтенсивне всмоктування медикаментів зі створенням їх високої концентрації у запальному осередку.
Склад інгаляційного розчину, тривалість його і спосіб вдихання (через ніс чи рот) призначається фахівцем з урахуванням попередньої постановки діагнозу, оцінки стану пацієнта, наявності супутніх захворювань.
Проходити такий фізіотерапевтичний курс рекомендується під контролем досвідченого медперсоналу. Зробити це можна у приватній клініці Doctor Home, розташованій у Києві.
Різновиди інгаляцій
Інгаляційний метод поділяється на
-
високодисперсний (величина частинок 0,05-0,1 мкм) - в основному застосовується в терпінні бронхітів та пневмоній, оскільки такі частинки глибоко проникають до органів дихання;
-
середньодисперсний (0,1-1 мкм) - використовують у випадках, як і аерозолі з великими крапельками;
-
низькодисперсний (більше 1 мкм) - підходить для усунення подразнення у верхніх дихальних шляхах.
Інгаляції за температурним параметром суміші поділяються на вологі (менше 30℃), тепловологі (до 40℃) та парові (більше 40℃). Оптимальною температурою є 36-38 градусів. Внаслідок впливу тепла відбувається розширення поверхневих судин, що зумовлює активізацію припливу крові, а слиз тим часом розріджується, завдяки чому краще забирається з організму. Також відбуваються зволоження слизової оболонки, усунення набряку та запальних реакцій, нормалізація секреції. Подібний терапевтичний курс доцільний при різноманітних хворобах трахеї та бронхів, глотки та гортані. За текстурою лікарські розчини поділяються на масляні та водні. У медичному центрі Doctor Home вид і тривалість курсу, а також фармацевтичні засоби, що застосовуються, підбираються компетентним лікарем.
Апаратура для інгаляцій
У медичних центрах є як стаціонарні установки, і переносні прилади. Підбираючи тип інгаляційної терапії, фахівці клініки враховують усі необхідні параметри.
Для експлуатації в домашніх умовах розширюється перелік кишенькових інгаляторів – рідинні та порошкові. Вони використовуються для запровадження дозованих обсягів медикаментів. Сфера призначення пристроїв дуже обмежена, так як частина аерозолю підлягає осіданню в ротовій порожнині і має низьку температуру, також у міру зменшення вмісту, знижується тиск усередині балона і ліки не повністю виприскується.
Інгалятори, що утворюють дрібнодисперсні аерозолі без пари, називаються небулайзерами. Пристрої ефективні, при необхідності дістатись до нижніх дихальних шляхів при пневмонії, бронхіті, стенозі гортані, астмі і т.д.
Показання та протипоказання до процедури
Інгаляції призначають при більшості хвороб органів дихання: запаленні гортані, ринітах та риносинуситах, ларингітах, бронхіолітах, бронхітах, фарингітах, трахеїтах, пневмоніях тощо. Процедура заборонена при:
-
спонтанному пневмотораксі.
-
кровотечах різного генезу та схильності до них, включаючи і носові;
-
наявність психічних розладів;
-
підвищення температури тіла понад 37,5℃;
-
тяжких патологіях легень, у тому числі поширеній бульозній формі емфіземи легень;
-
алергічні реакції на використовувані медикаменти;
-
віці дитини до 1 року та відсутність призначення лікаря у дітей до 6 років;
-
схильність до спазм коронарних артерій;
-
злоякісних новоутвореннях.
Слід з обережністю застосовувати інгаляції при серцевій або дихальній недостатності, гіпертонії, вираженому атеросклерозі судин мозку та серця, аритмії, постінсультному та постінфарктному стані. У такому випадку фахівець підбирає інші способи та схеми лікування, які не становлять небезпеки для хворого.
Проведення інгаляції в клініці Doctor Home
Представлений різновид фізіопроцедур відноситься до одного з найбезпечніших. При переносимості лікарських засобів, що входять до складу розчину, її можна призначати і дітям, і вагітним або жінкам, що годують.
Однак, слід грамотно підходити до підбору методики проведення, застосовуваних фармацевтичних речовин, тривалості курсу та сеансу, а також інших деталей. Тому рекомендується не проводити інгаляції самостійно, а лише під контролем компетентного медичного персоналу. В Україні пройти курс інгаляційної терапії можна у приватній клініці Doctor Home.
Тривалість сеансу складає близько 7 хвилин.
-
Можливість видалення з пазух носа значних обсягів секрету, що накопичився.
-
Полегшення носового дихання, зменшення запальних реакцій.
-
Істотне покращення стану пацієнта, швидке його відновлення.
Курс лікування в Україні рекомендується проходити у приватній клініці Doctor home, розташованій у Києві, що спеціалізується на наданні медичної допомоги та широкого спектру послуг, у тому числі з можливістю виклику медперсоналу з виїздом додому.
Переваги співпраці з приватною клінікою Doctor Home
Фахівці медичного центру Doctor Home забезпечують уважний підхід до клієнтів, ведення всіх пацієнтів до їх повного одужання. У приватній клініці пропонується допомога досвідчених лікарів різноманітних напрямків, у тому числі лікарі вузького профілю.
У Doctor Home надають за доступними цінами всі види медичних послуг з урахуванням сучасних стандартів якості.
- Інгаляція у клініці
- Інгаляція вдома —
- Інгаляція у клініці