Невропатолог — лікар, що спеціалізується на діагностиці, лікуванні та профілактиці захворювань нервової системи, проте багато з них супроводжується вираженою хворобливістю, скутістю рухів, що робить візит до фахівця дуже складним.
Будь-які захворювання, зокрема неврологічні, краще лікувати на ранніх етапах. Не потрібно відкладати візит до лікаря, коли з'явилися перші симптоми хвороби, погіршилося самопочуття, виникли проблеми зі здоров'ям. Своєчасне звернення до лікаря дозволить уникнути ускладнень та розвитку інших захворювань неврологічного профілю.
Найбільш поширені сьогодні такі захворювання, як радикуліт, ВСД, міжхребцева грижа, істерія, епілепсія, невралгія. Також без допомоги невролога неможливо обійтися після інсульту, різних травм, пов'язаних із тимчасовим чи постійним знерухомленням.
Основні проблеми, з якими варто звернутися до невропатологів:
-
часті головні болі;
-
остеохондроз хребта;
-
безсоння, часті пробудження, неспокійний та тривожний сон;
-
шум у вухах;
-
рідкісні чи приватні втрати свідомості, запаморочення;
-
оніміння кінцівок;
-
розладу мовного апарату;
-
втрата чутливості м'яких тканин;
-
погіршення пам'яті;
-
порушення координації, ходи;
-
часті поколювання в руках та ногах;
-
неуважність, проблеми зі сприйняттям простору.
Буває, що виявляється одразу кілька симптомів. Деякі розлади функцій нервної системи призводять до змін артеріального тиску, розладів травлення, болю в грудях, які можна спутати з проблемами серця та судин тощо. Тому не варто займатися самодіагностикою і тим більше самолікуванням – краще довірити своє здоров'я досвідченому кваліфікованому фахівцю.
Також онлайн-прийом невролога є актуальним для випадків, коли пацієнт переніс гострі порушення мозкового кровообігу, травми головного або спинного мозку, інші тяжкі захворювання, що ускладнюють регулярні візити до клініки.
Щодо лікування, то все призначення лікар робить індивідуально. Не можна займатися самолікуванням або орієнтуватися на поради з Інтернету. При грамотному підході можливе попередження навіть тяжких захворювань, як інсульт, венозні дисфункції, атрофія тощо.
Найпоширеніші захворювання, що перебувають у компетенції лікаря-невролога:
-
хронічні нейропатії;
-
енцефалопатії різного походження;
-
деменція;
-
хвороби Альцгеймера, Паркінсона;
-
герпетичні та інші невралгії;
-
неврит;
-
гострі порушення мозкового кровообігу;
-
остеохондроз;
-
грижі хребта;
-
люмбаго;
-
радикуліт;
-
вегето-судинні дистонії, венозні дисфункції;
-
атеросклероз;
-
енцефаліти;
-
послідки закритих ЧМТ, травм спинного мозку;
-
опухоли тканин спинного, головного мозку та ін.
Багато перелічених захворювань супроводжуються паралічами, парезами або зниженням/втратою чутливості ділянок тіла, судомами, змінами психоемоційного тла, болями. Однак за своєчасного та грамотного підходу вони підлягають ефективному лікуванню чи корекції. Головне — вчасно звернутися до кваліфікованого лікаря та виконувати його призначення та рекомендації.