Залишіть заявку на сайті і ми зв'яжемося з вами найближчим часом! | Запис онлайн |
Перев'язка рани - це комплекс лікувальних заходів, який включає огляд та обробку ушкоджень шкіри різного характеру, вплив на них фармацевтичними засобами та іншими безкровними маніпуляціями, зміну раніше накладеної на ранову поверхню пов'язки. Найчастіше подібні процедури необхідні під час лікування свіжих ран, що кровоточать, які вже почали затягуватися, після хірургічних втручань, а також при переломах, ураженнях шкірного покриву в результаті опіків, обмороження, утворення виразок і некрозів.
Стерильні пов'язки накладають з метою захисту пошкоджених ділянок від зовнішнього середовища та запобігання вторинному інфікуванню. Вони можуть не лише закривати рану, але й містити лікарські компоненти з антибактеріальними або прискорюючими загоєнням властивостями. За характером травм, для яких вони призначені, розрізняють коригують, герметизують, захисні, лікарські, гемостатичні, іммобілізують та інші різновиди. За типом фіксації - бинтові та безбінтові. Перев'язувальний матеріал може бути тканинним, пластирним, марлевим.
У приватній клініці Doctor Home, розташованій у Києві, можна отримати в Україні грамотну консультацію лікаря з оцінкою загального стану пацієнта, постановку діагнозу, призначення за необхідності додаткових аналізів, розробку адекватного лікування, що включає обробку ран та проведення перев'язок.
Процес перев'язування
Отримання травм м'яких тканин – часте явище. Такі ушкодження можуть інфікуватися, запалюватися, нагноюватись. Попередити розвиток ускладнень можна за допомогою регулярної обробки уражень антисептичними засобами, своєчасного проведення фахівцями перев'язки.
При частково рані, що загоїлася, процедура здійснюється раз на кілька днів. Якщо з неї виділяється рідина або гнійний ексудат, то для запобігання вторинному інфікуванню її доцільно проводити щодня, при цьому застосовуються протимікробні засоби (розчин фурациліну, перекис водню, хлоргексидин).
Маніпуляції виконуються за допомогою хірургічних інструментів та стерильного перев'язувального матеріалу. Як останній беруть кульки з марлі, серветки, тампони, вату, а для того, щоб їх фіксувати використовуються - еластичні або марлеві бинти, пластир, косинки.
Перев'язувальний процес включає наступний комплекс заходів:
-
підготовку необхідних матеріалів - пластирів, бинтів, вати, антисептиків, стерильних рукавичок та інших засобів за призначенням лікаря;
-
попередню дезінфекцію поверхонь, які стикаються з інструментами або раною;
-
зміну старої пов'язки, якщо вона присохла, її спочатку необхідно розмочити розчином перекису водню, фурацилина чи іншим, обробку рани і накладання нової;
-
фіксацію матеріалу.
Під час кожної процедури слід перевіряти ділянку пошкодження на наявність інфекції. Її ознаками виступають: неприємний запах, гнійне відділення, зміна кольору. Якщо є хоч один із проявів, то необхідно негайно звернутися за кваліфікованою допомогою медичний центр. Лікар здійснить огляд рани, оцінить якість накладання пов'язки, призначить відповідні лікарські розчини, у тому числі антибіотики, щоб позбутися вторинного інфікування.
Особливості проведення перев'язок
-
Кількість і періодичність перев'язок, необхідні швидкого загоєння рани, визначається лише лікарем.
-
Під час виконання процедури повинен бути відсутній прямий контакт із раною.
-
Слід дотримуватись ретельної гігієни — обробляються як руки медичного персоналу, так і шкіра пацієнта в області ушкодження.
-
Запорука якості та ефективності заходів, що проводяться - стерильність застосовуваних перев'язувальних матеріалів та інструментів.
-
Кінцівки перев'язуються до центру від краю ушкодження.
-
Бінт завжди розмотують правою рукою, а матеріали на рані дотримуються лівою.
-
Перев'язувальні матеріали підбираються залежно від діаметра пошкодженої області
-
Щоб міцно фіксувати пов'язку, починають перев'язку від вузької частини.
Після оперативних втручань процедура вдома проводиться 1 раз на тиждень, при гнійних ранах, у разі відсутності ознак намокання, та сухих виразках – у 2-3 дні, мокнучі пошкодження з виділенням гною перев'язуються щодня.
У приватній клініці Doctor Home, розташованій у Києві, діє послуга виклику спеціаліста (лікаря чи медсестри) з виїздом додому для проведення консультації, оцінки стану як дитини, так і дорослого, постановки діагнозу, здійснення необхідних аналізів та призначення лікування.
Коли потрібна перев'язка?
За проведення процедури за умов приватної клініки свідчить безліч плюсів. Не варто здійснювати процедуру самостійно в домашніх умовах, інакше зростає ризик потрапляння інфекції та поширення запального процесу.
При накладанні хірургічної стерильної пов'язки може виникнути кровотеча, а правильно зупинити її може тільки досвідчений фахівець. Крім того, під час консультації на прийомі лікар проводить оцінку загального стану пацієнта (дорослого або дитини), процесу загоєння в динаміці, виключає можливе вторинне зараження.
При ускладнених травмах, гнійних ранах, ризик розвитку септичного ураження призначається відповідний комплекс лікування, який доцільно виконувати в умовах стаціонару. Там же контролюють можливий розвиток побічних дій при прийомі ліків.
Переваги співпраці з приватною клінікою Doctor Home
Зробити перев'язку в Україні можна за доступними цінами у приватній клініці Doctor Home або з викликом лікарів додому. Виконують процедуру кваліфіковані та досвідчені фахівці відповідно до медичних стандартів. Такий комплекс заходів дозволяє не тільки уникнути ускладнень у вигляді запалення чи нагноєння, а також забезпечує швидке загоєння ран.
- Перев'язка —
- Перев'язка